W środę 22 września klasy 2d i 3d wybrały się na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu. Dzieci obejrzały trzymający w napięciu spektakl pt. „Misja Poznań- gdzie są koziołki?” Dora Dynks oraz Waldemar Wichajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Czas płynie nieubłaganie, bo jeśli koziołków nie będzie na wieży w samo południe, wydarzy się katastrofa! Tajemniczy porywacz przemieszcza się po mieście, zwodząc depczących mu po piętach detektywów oraz widzów, którzy od początku są włączeni w tajne śledztwo!  Wspólnie z detektywami, w szalonym tempie kluczyliśmy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając nader ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana. Po obejrzanym przedstawieniu dzieci zwiedziły teatr od kulisi poznały kilka z jego tajemnic. Dowiedziały się jak nazywają się teatralne lalki oraz na czym polega praca aktora w teatrze animacji. Następnie udały się na Stary Rynek, aby przekonać się osobiście czy koziołki na pewno wróciły do ratuszowej wieży.

Marta Mikołajczak, Paulina Furmaniak