W naszej szkole realizujemy ogólnopolski program edukacyjny “Trzymaj formę”, którego koordynatorem jest Powiatowa Stacja Epidemiologiczno-Sanitarna w Gnieźnie. Celem programu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej, promowanie aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

W realizację programu włączyła się integracyjna klasa 5b. Podczas lekcji wychowawczych omówiono z użyciem multimediów tematy: “Jakie są polskie nawyki żywieniowe na tle innych krajów?”, “Rozkodowujemy etykiety i jesteśmy świadomymi konsumentami”, “Co to jest zdrowe życie?”.

Uczniowie wykonali makietę pt. “Talerz zdrowia”, z którą poszli do dzieci z klas : 3b, 2b, 1c. Starsi uczniowie przekazali swoją wiedzę o zdrowym żywieniu młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci aktywnie włączyły się zajęcia, dyskusję, udzielały trafnych odpowiedzi i z zapałem wykonały własne plakaty prezentujące czego należy jeść więcej a czego mniej.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci zapamiętają, iż każdy sam dba o własne zdrowie poprzez właściwą dietę i aktywność fizyczną.