Miłą niespodziankę w postaci przedstawienia „Dziecięcy krąg przyjaźni” przygotowała szkolna -międzynarodowa trupa teatralna. Określenie „międzynarodowa” nie zostało użyte przypadkowo, bowiem skład teatralnej grupy stanowiły nie tylko polskie dzieci, ale również te, które powróciły do ojczyzny po wielu latach z innych państw lub też przyjechały do Polski z Ukrainy. W pierwszej części przedstawienia uczniowie odegrali lekcję, w której uczestniczyli, m.in: Czarodziej, Słońce i Księżyc. Wszystkie te postacie składały dzieciom z całego świata życzenia z okazji Dnia Dziecka. Szczególne znaczenie miały słowa wypowiedziane przez Janka z klasy 6a, który mówił o dzieciach żyjących w krajach ogarniętych wojną. O wyjątkowości spektaklu świadczył fakt, że niektóre fragmenty były wypowiadane w ojczystych językach lub językach krajów zamieszkiwanych przez młodych aktorów. I tak oprócz języka polskiego można było usłyszeć: język irlandzki, norweski, angielski, niemiecki i ukraiński.

W drugiej części spotkania widownia miała możliwość bliższego poznania koleżanek i kolegów posługujących się tymi językami. Uczniowie opowiadali o sobie i państwach, w których się wychowali, pokazywali na mapie rodzinne miasta, a nawet próbowali nauczyć kilku zwrotów w swoim języku. W przygotowanie przedstawienia włączyli się również uczniowie z Ukrainy, zarówno ci, którzy przebywają w Polsce już od 1 września 2021 roku, jak i ci, którzy przyjechali do naszego kraju po napaści Rosji na na ich ojczyznę. Niezwykłe wrażenie wywarły występy Eldara i Sviatoslava z klasy 6a, którzy zaśpiewali współczesne piosenki o toczącej się wojnie oraz recytacja wiersza „Niech będzie tak” w wykonaniu Olenki z klasy 8b. Dziewczynka wystąpiła w tradycyjnym ukraińskim stroju, czyli haftowanej bluzce, którą przywiozła z sobą do Polski ze Lwowa. Ostatnim punktem występu było zaśpiewanie przez młodych artystów pieśni ludowej „Kalina”.

Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem widowni, zarówno uczniów, jak i rodziców. Dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

Przedstawienie, pod kierownictwem pani Elżbiety Bartnickiej-Karasiewicz, przygotowali: Maria Viaznykowa, Artem Chaharov a klasy 1a, Vladyslava Huhlia, Leo Hasa, Viktoria Sobchuk z klasy 1b, Roksana Grzelak, Zofia Małecka z klasy 3d, Jan Bogusz, Małgorzata Kłodowska, Nicola Litwin, Zofia Miczyńska, Antoni Miczyński, Adam Rybak, Eldar Rybak, Sviatoslav Stetsiuk, Grzegorz Wilkosz z klasy 6a, Maksymilian Bułka, Jakub Grzelak, Igor Pękała, Rachel Pluta, Agata Sadło, Wojciech Urbański z klasy 6b oraz Olena Hutsulenko z klasy 8b.