Origami, czyli sztuka składania papieru.
Składanie papierowych figurek wspiera kształtowanie w nas dokładności, precyzji, koncentracji, pomaga w rozwijaniu logicznego myślenia... oraz w trakcie zabawy przemyca takie pojęcia matematyczne jak: wierzchołek, bok, przekątna, oś symetrii, punkt przecięcia.
Poza tym jest ciekawą alternatywą dla wspólnie spędzanego czasu, dlatego w Światowy Dzień Origami zachęcamy do podjęcia się próby wspólnego złożenia kolorowych figurek z kartki papieru.
Nasi uczniowie wykonali już swoje pierwsze prace, a kolejne przed nimi. Efekty ich pracy będzie można podziwiać na szkolnych korytarzach.

Niewątpliwym atutem celebracji tego święta okazał się fakt, że nasi uczniowie mogli dostrzec, że nauczyciele różnych przedmiotów ze sobą współpracują, a realizowane szkolne projekty mogą się wzajemnie przenikać i łączyć. Dowodem tego jest pojawienie się na tablicy dedykowanej projektowi "The Word of the Day - słowo dnia" stworzonych przez uczniów figurek origami wraz z ich angielskimi nazwami.