Tegoroczny “Dzień Fizyki i Chemii” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej odbył się pod hasłem - BALOON SHOW. Tematem przewodnim były balony.

Uczestnicy kółka fizycznego i chemicznego przedstawiali ciekawe eksperymenty związane z balonami, które fruwały, skakały i wydawały dźwięki. Młodzi naukowcy sprawdzali jak daleko może polecieć “balon rakieta” wykorzystując zjawisko odrzutu. Zaskoczeniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły było etui zrobione z …. balonu. Każdy z uczestników mógł samodzielnie sprawdzić stopień naelektryzowania przez siebie balonu oraz spróbować przesunąć bez dotykania pustą puszkę po napoju.

Częściową relację możecie obejrzeć klikając w poniższy link:

Dzień Fizyki i Chemii BALOON SHOW

Kolejny już raz uczniowie wychodzili z warsztatów bardzo zadowoleni, a animatorzy spisali się na medal. Tegoroczny “Dzień Fizyki i Chemii” pokazał jak niewiele potrzeba by zaciekawić najmłodszych prawami fizyki oraz zjawiskami chemicznymi przekazując ich treść w prosty i czasami zabawny sposób.

W trakcie warsztatów wykorzystywaliśmy sprzęt zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci