ksiązki BPod takim hasłem 29 listopada 2022 r. rozpoczął się w auli naszej szkoły konkurs recytatorski. Jego idea wpisała się w nauczycielskie inicjatywy, zmierzające do promocji kultury żywego słowa. Pod takim hasłem 29 listopada 2022 r. rozpoczął się w auli naszej szkoły konkurs recytatorski. Jego idea wpisała się w nauczycielskie inicjatywy, zmierzające do promocji kultury żywego słowa.

Prowadzące imprezę panie: Ewa Kubiak i Ewa Iglińska, witając przybyłych gości oraz uczestników z klas IV - VIII, podkreśliły mądrość wybranych sentencji na temat wartości poezji w ludzkim życiu.

Z założenia spotkanie miało być okazją do wyrażenia poprzez interpretację głosową swojego rozumienia wierszy polskich poetów dawnych i współczesnych. Największą popularnością cieszyły się utwory noblistki - Wisławy Szymborskiej.

Wtorkowe wydarzenie można uznać za udane, gdyż nie po raz pierwszy podjęto w Dwunastce próbę promowania uzdolnionych artystycznie uczniów. Dopisała frekwencja, wystąpiło bowiem aż trzydzieścioro sześcioro dzieci, a pomysłowe stroje oraz przemyślnie dobrane rekwizyty uatrakcyjniły konkursowe zmagania.

Oto nazwiska laureatów:

I miejsce zajęła Maja Lewicka,

II miejsce- Laura Wierzelewska,

III miejsce- Małgorzata Puk.

Ponadto nagrodami książkowymi wyróżniono:

- Amelię Przybyszewską,

- Michalinę Wiśniewską,

- Franciszka Stachowicza.

Wszyscy rozeszli się z przekonaniem, iż warto dbać o poprawność języka, dobrą dykcję oraz oryginalność interpretacji głosowej tekstu.

Polonistki przypomniały też, że powiedzenie „polszczyzna piękna i czysta” to nie slogan, lecz powinność każdego Polaka. Oby tegoroczni uczestnicy konkursu recytatorskiego zarazili swoją pasją rówieśników. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Tekst: Ewa Kubiak

Zdjęcia: Ewa Iglińska