17 września uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w tej wspaniałej zbiórce, której celem jest uświadomienie sobie, że najlepiej jest po prostu NIE ŚMIECIĆ!! Dzieci z klas 4-7 zapełniły ponad 60 worków odpadami, które znalazły tylko wokół szkoły i najbliższego osiedla. Ta liczba powinnam pomóc odpowiedzieć na pytanie czy tak powinno być? Prosimy, aby każdy zastanowił się i postępował zgodnie z proponowanym przez Wydział Ochrony Środowiska w Gnieźnie hasłem, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie”.

Korzystajmy świadomie z dóbr naszej planety i ją szanujmy, pamiętając, że jest i będzie nadal naszym domem, gdy tylko o nią zadbamy.