W niedzielę 17 września odbył się w Gnieźnie 46 Bieg Lechitów.

Najstarszy półmaraton w Polsce symbolicznie upamiętnia trasę, jaką w roku 1000 pokonał Otton III z piastowskiego grodu na Ostrowie Lednickim do grobu Świętego Wojciecha na Katedralnym Wzgórzu. Półmaratonowi towarzyszą biegi młodzieżowe, na starcie których nie mogło nas zabraknąć. Nasi juniorzy  rywalizowali na różnych dystansach wg swojej kategorii wiekowej.
Świetnie zaprezentowały się najmłodsi przedstawiciele naszej szkolnej społeczności - Jakub Krzyżanowski z klasy 3c, który w roczniku K 2014 zajął I miejsce🥇, Wiktoria Lenc, która zajęła 2 miejscu w kategorii K 2015 a także Magdalena Kujawska, która również uplasowała się na II miejscu ale w kategorii K 2016. Na wielkie brawa zasługują takze Pola Poltaszewska, która stanęła na podium zajmując III miejsce w kategorii K 2012  i Michalina Wiśniewska, której ostra rywalizacja o Ill miejsce towarzyszyła do ostatnich metrów dystansu w kategorii K 2013. Na wielkie uznanie zasługuje również Michał Węcławiak z 3c, który zajął 4 miejsce.
Pozostali zawodnicy również mogą być z siebie dumni - Franciszek Kwapich, Maksymilian Bulka, Iga Sporakowska, Hanna Wiśniewska, Nadia Bułka, Karolina Rybarczyk, Bartosz Kabaciński, Wojciech Kubaszewski, Lilianna Zajdlewicz, Kornelia Kujawska, Tymon Staszkiewicz i wielu innych, którzy tego dnia wykręcili swoje najlepsze czasy i na sportowo spędzili niedzielę dumnie reprezentując swoją szkołę na tym ważnym dla naszego miasta biegu.

Wszystkim dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.