Dwunastka to szkoła z tradycjami sportowymi.

Oddziały sportowe w naszej szkole specjalizują się w piłce ręcznej dziewcząt i piłce nożnej chłopców. Szkolenie odbywa się w oparciu o specjalne programy szkolenia sportowego. Realizując te działania nawiązaliśmy współpracę z MKS PR Gniezno w zakresie kształcenia sportowego dziewcząt, a od 2015 roku bierzemy udział w  „Programie rozwoju piłki ręcznej – OSPR”, natomiast w rozwoju chłopców wspiera nas MKS Mieszko Gniezno.

Przy szkole działa również Uczniowski Klub Sportowy Tuzinek Gniezno, do którego należą najmłodsze adeptki klas sportowych.

Ponadto realizujemy takie programy jak:

• Szkolny Klub Sportowy,
  • Gramy w Ręczną,
  • oraz realizujemy zajęcia sportowe w ramach dodatkowych zajęć sportowych.

Za największe sukcesy uczniów w historii szkoły możemy uznać:

• I miejsce w ogólnopolskim finale 5. edycji akcji „Szczypiorniak na Orlikach 2016”, Katowice 2016 (dziewczęta)(relacja: artykuł archiwalny)
  • I miejsce w Finale Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt, Głuchołazy 2018 (relacja: artykuł archiwalny)
  • III miejsce w Finale Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym, Inowrocław 2018
  • I miejsce - Mistrzostwa Województwa i II miejsce w półfinale krajowym Turnieju Piłki Nożnej „Real Junior Cup 2012” (chłopcy)
  • II miejsce w Finale Wielkopolski w piłce nożnej „Orlik - Cup 2018” (chłopcy) (relacja: artykuł archiwalny)