W sobotę 24 wrześnie 2022roku z inicjatywy Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Rady Osiedla Winiary odbyła się  już  XXX – jubileuszowa edycja Jesiennego Biegu Osiedla Winiary. Imprezie towarzyszyły biegi dziecięce i młodzieżowe oraz bieg rodzinny. W sumie wystartowało 133 rodzin w Biegu Rodzinnym i około 400 zawodników w biegach dziecięcych i młodzieżowych. 

Udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie w Jesiennym Biegu Osiedla Winiary to już pewna tradycja. Bieg ten bowiem na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszej szkoły. W tym roku „dwunastkę” reprezentowało ponad 60 uczniów, którzy zapracowali na wspólny sukces i w klasyfikacji drużynowej Szkół Podstawowych uplasowali naszą szkołę na I miejscu!!!

 

Na szczególne uznanie i gratulacje zasługują również poszczególni uczniowie , którzy w klasyfikacji indywidualnej zajęli:1 miejsce- Pola Poltaszewska2 miejsce-Emilia Michalak3 miejsce- Nicola Litwin

 

Najlepsze placówki otrzymały  puchary a każdy uczestnik zawodów pamiątkowy medal. Organizatorzy przy tym podkreślają, promując ideę sportu, że liczy się nie wynik, lecz udział w zawodach! Zachęcają i pokazują, że każdy może brać udział w biegu, najprostszej i najefektywniejszej formie podnoszenia sprawności fizycznej wśród społeczeństwa.

 

W tym dniu ponadto, najmłodsi uczestnicy mieli okazję skorzystać nieodpłatnie z dmuchanej zjeżdżalni a całej imprezie sprzyjała fantastyczna atmosfera i bardzo ładna, słoneczna  pogoda.

 

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły, uczestnikom XXX Jesiennego Biegu Osiedla Winiary dziękujemy bardzo za udział i wierzymy, że w przyszłym roku chętnych też nie zabraknie!