W piątek, 15 marca, w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego adresowanego do klas pierwszych, drugich i trzecich “Moja ulubiona bajkowa para”..

Konkurs nawiązywał do obchodzonych w lutym walentynek, które są doskonałą okazją, aby docenić takie wartości, jak: przyjaźń, miłość, tolerancja i szacunek wobec drugiej osoby Prace, które zostały ocenione przez komisję w składzie: pani Jadwiga Marczuk, pani Beata Jarus, pani Anna Bosińska i pani Paulina Świtalska (świetlica szkolna) oraz pani Anna Mężyńska (biblioteka) można było składać do końca lutego.

Decyzją komisji pierwsze miejsce przyznano Hannie Klimczak z klasy 1c, drugie miejsce Mai Krakowskiej z klasy 3b a trzecie Helenie Larus z klasy 1b, Lenie Grajczak z klasy 1a i Julii Kolskiej, także z klasy 1a.

Wyróżnienia otrzymali Nadia Urbaniak zklasy 1b, Iwo Podzerek z klasy 2c, Julia Wiśniewska z klasy1a, Magdalena Kujawska z klasy 1a i Sophie Iglewska z klasy 1a.

Nagrodzone prace łączą w sobie różne techniki plastyczne, co podnosi ich atrakcyjność..

Uczniowie najchętniej ilustrowali postacie z bajek: Piękna i bestia, Zakochany kundel, Flinstonowie, Miki i Mini, Emma i Hope, Gucio i Maja, Biedronka i Czarny kot, Szrek i Fiona, Roszpunka i książę, Anna  i Kristof oraz Harry'ego Pottera.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodki upominek.

Prace konkursowe uczniów  można obejrzeć na łączniku (parter) jak również kilka prac uczniów klas starszych w kategorii „Moja ulubiona literacka para”.

Dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie.

Tekst: Anna Mężyńska
Zdjęcia: Anna Bosińska