W piątek, 3 listopada, w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie czytelniczo – literackie w ramach XIII edycji spotkań “Czytam, bo lubię”. Gościem pierwszego w tym roku szkolnym spotkania była klasa 6b a spotkanie poprowadziły panie: Simona Żejmo - nauczycielka języka polskiego, Iwona Grajek – wychowawca i nauczyciel wspomagający oraz Anna Mężyńska - nauczyciel bibliotekarz. Uczniowie przynieśli i zaprezentowali swoje bądź pożyczone książki, które ich zainteresowały lub pomogły rozwijać pasje i hobby. Wśród nich znalazły się powieści fantastyczne, przygodowe, literatura popularnonaukowa oraz o tematyce psychologicznej i problemach, z jakimi zmagają się młodzi ludzie.

Może zainteresują was takie tytuły, jak:

Lancali: Zakochaliśmy się w nadziei (poleca Julia Cypryańska)

J.R.R. Tolkien: Hobbit, czyli tam i z powrotem (polecają Alan Litwin, Filip Maciejowski i Paweł Balcerzak)

Lilka Poncyliusz – Guranowska: Być nastolatkiem i przetrwać (poleca Bruno Mazurek)

Kolejorz. Stać nas na mistrzostwo. (poleca Filip Grzeszczak)

Lokomotywy z całego świata (poleca Jakub Ludwiniak)

Marek Kuc: Autobusy z Bolechowa (poleca Krzysztof Perek)

Marcin Przewoźniak: Zimowa przygoda (poleca Laura Robakowska)

Sempe, Gościnny: Mikołajek (poleca Ignacy Frąckowiak)

C.S. Lewis: Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa (poleca Mikołaj Jelonek)

Natomiast Mateusz Szałek zaprezentował swoją twórczość inspirowaną fantastyką - głównie rysunki i komiksy, które można obejrzeć w czytelni biblioteki szkolnej jako kolejne z cyklu prac uczniów “Podziel się swoją pasją”.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia przyniesionych przez siebie książek i porozmawiania na ich temat. Biblioteka szkolna przygotowała upominek - książkę “Opowieść wigilijna”, którą wylosował Bruno Mazurek. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.

Tekst: Anna Mężyńska