Klasy 1a i 1b wzięły udział w spotkaniu z pracownikami firmy Enea. Pani Katarzyna Jackowiak oraz panowie Patryk Mróz i Karol Mikołajczak w ciekawy sposób przedstawili dzieciom podstawowe wiadomości na temat prądu oraz opowiedzieli na czym polega praca elektryka. Dzieci obejrzały film pt.:„Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem”, z którego dowiedziały się czym jest prąd, jak to się dzieje, że sprzęty codziennego użytku, które mamy w domach (lampy, komputery, telefony, lodówki, pralki) działają, skąd w gniazdku bierze się prąd. Uczniowie usłyszeli jak ten prąd powstaje i jakie mamy rodzaje elektrowni. Wyjaśniono dzieciom, dlaczego warto oszczędzać energię i w jaki sposób to robić. Zwrócono uwagę na to, kiedy prąd może być niebezpieczny i jak o swoje bezpieczeństwo dbać. Po obejrzeniu filmu dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą, odpowiadały na pytania. Uczniowie zostali obdarowani upominkami od firmy. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda samochód Pogotowia Energetycznego i w co jest wyposażony. Była to ciekawa lekcja, która na pewno zostanie na długo zapamiętana. Pozostałe dzieci z klas 1-3 z niecierpliwością czekają na spotkanie.