W piątek 6 października 2023 r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie - pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Zgromadzonych w auli szkolnej gości serdecznie przywitała, prowadząca uroczystość, pani Justyna Wojtkowiak. Następnie zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu uczniów z klas 2a i 2c, przygotowaną przez panią Joannę Sinecką i panią Paulinę Furmaniak. Nie było to zwykłe przedstawienie, gdyż oczom uczniów, rodziców W piątek 6 października 2023 r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie - pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Zgromadzonych w auli szkolnej gości serdecznie przywitała, prowadząca uroczystość, pani Justyna Wojtkowiak. Następnie zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu uczniów z klas 2a i 2c, przygotowaną przez panią Joannę Sinecką i panią Paulinę Furmaniak. Nie było to zwykłe przedstawienie, gdyż oczom uczniów, rodziców i nauczycieli ukazały się duchy szkoły. Na szczęście były to przyjazne duszki, których zadaniem było przeegzaminowanie pierwszoklasistów i sprawdzenie, czy zasłużyli oni na miano uczniów Dwunastki. Na szczęście egzamin został pomyślnie zdany. Część artystyczną publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły, zwracając się bezpośrednio do pierwszoklasistów. Pogratulował im wzorowo zdanego egzaminu, życzył powodzenia w nauce, radości ze zdobywania wiedzy i wspaniałych przyjaźni. Jednocześnie zapewnił najmłodszych uczniów Dwunastki, że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony starszych kolegów i pracowników szkoły.

Następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz odcisnęli ślady kciuków w pamiątkowej księdze.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie przez Dyrektora Szkoły wszystkich pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Bohaterowie tego dnia otrzymali również dyplomy i słodkie upominki. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkoły i wykonaniem pamiątkowych fotografii.