25 stycznia odbył się koncert kolęd i pastorałek, który stał się już tradycją naszej szkoły. Uczniowie i nauczyciele mogli wysłuchać kolęd i pastorałek, piosenek świątecznych, a także wierszy i informacji o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Na scenie zaprezentował się szkolny zespół wokalny, czyli uczennice klas 4-7 oraz zespół PRESTO, który tworzą śpiewające panie: Renata Andrychowicz, Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz, Renata Bednarz, Danuta Beling, Lidia Duda-Machińska, Magdalena Jurke i Krystyna Piątek. W programie zabrzmiały znane kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz pastorałki: „A wczora z wieczora”, „Anieli w niebie śpiewają”, „Pastorałka od serca do ucha”, a także współczesne piosenki świąteczne. Koncert został powtórzony 26 stycznia w godzinach popołudniowych dla rodziców, dziadków i sympatyków Dwunastki, a prowadziła go uczennica klasy 7c, Laura Wierzelewska. Nad stroną techniczną czuwał pan Radosław Łubiński. Na zakończenie ostatniego koncertu pan dyrektor – Zbigniew Sypniewski w ciepłych słowach podziękował wykonawcom i razem z przewodniczącą Rady Rodziców, panią Krystyną Dzieńkowską wręczył słodkie upominki. Złożył również wszystkim obecnym życzenia noworoczne.