Każdego roku w czasie letnich wakacji organizowane są w naszej szkole półkolonie. Tym razem wzięło w nich udział sześćdziesięcioro uczniów z klas I-VI, którzy zostali podzieleni na dwa turnusy. Organizatorki, panie: Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz, Agata Sternel i Iwona Strzyżewska, zadbały o to, by program wypoczynku był atrakcyjny dla dzieci. Nie mogło zatem zabraknąć wyjścia do kina oraz tak lubianych zajęć z elementami programowania.

Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyły również wycieczki. Wyjazd do Kruszwicy połączony był z rejsem po jeziorze Gopło, natomiast w Poznaniu uczniowie zwiedzili, m.in. Cytadelę oraz Muzeum Uzbrojenia. Pierwsza grupa uczestników półkolonii miała okazję wziąć udział w zajęciach w nowo otwartym Interaktywnym Centrum Nauki w Gnieźnie „Stolica eXperymentu”, natomiast druga poznawała historię naszego miasta i kraju w Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Uczestnikom półkolonii dopisywała nie tylko pogoda, ale i dobre humory. Wspólnie spędzony czas dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.