Klasa 3d miała dziś przyjemność  gościć na zajęciach mamę Janka-panią Anetę. Pani Aneta przyszła do nas na lekcje, żeby podzielić się swoją pasją do projektowania i szycia. Opowiedziała nam, że już jako mała dziewczynka z wielkim zainteresowaniem przyglądała się jak jej mama szyje na maszynie. Uwielbiała tez rysować i robiła to bez przerwy. Kiedy była w szkole podstawowej wykonywała ilustracje na gazetki ścienne. Później jej zainteresowania poszły w kierunku mody. Lubiła ubierać się nietypowo.

Do dziś chętnie nosi ubrania, które sama sobie szyje. Miała wiele pomysłów na ciekawe stroje i przenosiła je na papier. Przyniosła ze sobą cały album prac, które dzieci mogły podziwiać. Pani Aneta powiedziała nam na czym polega praca krawcowej, wyjaśniła kiedy można powiedzieć, ze ktoś jest projektantem. Przybliżyła co znaczy ‘wziąć miarę”, pokazała jak to się robi. Przyniosła ze sobą maszyny do szycia, pokazała jak wygląda ścieg, co to jest szew. Miała ze sobą próbki tkanin, o których opowiadała, mówiła co z czego można uszyć. W trakcie zajęć uszyła bluzkę z krótkim rękawem. Pani Aneta poprosiła dzieci, żeby dbały o swoje ubrania. Zwróciła uwagę na to jak długi i skomplikowany to proces zanim bluzeczka czy spodnie trafią na sklepową półkę, żebyśmy mogli je kupić. Powiedziała tez bardzo ważną rzecz, żeby dzieci były uważne na to co lubią robić, co sprawia im przyjemność, żeby w przyszłości mogły sobie znaleźć taka pracę, która będzie ich pasją.