W tym roku szkolnym odbył się pionierski w formie konkurs czytelniczo-multimedialny z języka angielskiego dla uczniów Szkół Podstawowych „I read, therefore I am”. Panie Renata Andrychowicz i Grażyna Putz zaprosiły do udziału publiczne i prywatne szkoły podstawowe z miasta Gniezna oraz szkołę podstawową ze stanu Illinois w USA.

Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie fragmentów lektur – „White Fang” J. London i „Black Beauty” A. Sewell, a następnie napisanie własnej pracy zainspirowanej książkami. Każda ze szkół podczas eliminacji szkolnych wytypowała do 5 prac konkursowych i przesłała je w formie elektronicznej na adres organizatora konkursu.
Prace nadesłane przez Szkołę Podstawową nr 2, Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 6, North Elementary School oraz Szkołę Podstawową nr 12 zostały przeczytane i sprawdzone przez komisję konkursową.

Pierwsze miejsce zdobyła Anita Przybysz ze Szkoły Podstawowej nr 2 za swoje opowiadanie „Stubborn Kitten”. Miejsce drugie Aleks Stelmach ze Szkoły Podstawowej nr 12 za list do bohatera „Black Beauty”. Trzecie miejsce Monika Kałamejka ze Szkoły Podstawowej nr 3 za streszczenie lektury „Black Beauty”. Komisja postanowiła wyróżnić jeszcze dwie prace Anny Skowrońskiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 za intrygujący list oraz uczennicy klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 3 Alicji Dolatkowskiej. Natomiast wśród uczniów amerykańskich I miejsce przyznano Shuaib Quraishi, II miejsce Eric Pabian, III miejsce Massa Al-Zaibaq. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy odwagi, zdolności czytelniczych oraz pisarskich.

Rozdanie nagród oraz wręczenie dyplomów odbędzie się w sobotę 20 maja br. podczas Majówki w SP 12 „Wskocz do bajki”. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami i rodzicami po odbiór nagród, a także do zakupu książki z opublikowanymi wszystkimi nadesłanymi pracami.