1 kwietnia 2017 roku Szkolne Koło Turystyczne zaprosiło uczniów, nauczycieli i rodziców na wycieczkę do prastarego Płocka. W drodze do dawnej stolicy Mazowsza uczestnicy zatrzymali się na tamie we Włocławku, gdzie zobaczyli m.in. miejsce męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Płock powitał turystów wyjątkowo słoneczną pogodą. Program wycieczki obejmował Muzeum Mazowieckie (z największymi zbiorami secesji w Polsce), „Małachowiankę” – czyli najstarszą szkołę w Polsce założoną w 1180 roku, katedrę ze słynnymi Drzwiami Płockimi. Gnieźnianie zobaczyli również miejsce, gdzie przebywała św. Faustyna. To tu powstał znany na całym świecie obraz „Jezu, ufam Tobie”. Największą atrakcję dla dzieci stanowiła wizyta w ogrodzie zoologicznym, przepięknie położonym na wiślanej skarpie. Wycieczka zakończyła się pobytem na płockim molo, z którego można było podziwiać urokliwą panoramę miasta. Płock to doskonałe miejsce na weekendową wycieczkę. Polecamy!