Tradycją jest uczestnictwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, jaki obywa się pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku dzieci już na etapie szkolnym zmagały się z niełatwym testem, składającym się z zadań zamkniętych i otwartych o podwyższonym stopniu trudności. W oparciu o dodatkowy zestaw lektur i filmów należało podczas zmagań rejonowych wykazać się twórczym podejściem do tematu z motywem przewodnim ”Nasi rówieśnicy”.Do etapu wojewódzkiego awansowała uczennica klasy VI d, Maria Dąbkowska, która przygotowywała się do konkursu pod czujnym okiem polonistki, pani Ewy Kubiak.

31 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Poznaniu w ostatnim etapie konkursu rozpoczęło zmagania 124 dzieci z całej Wielkopolski. Miło nam zakomunikować, że Maria Dąbkowska uzyskała zaszczytny tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Pisząc pracę literacką, wykazała się kreatywnym myśleniem i umiejętnościami z zakresu szeroko rozumianego odbioru tekstów kultury (prozatorskich i filmowych). Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 gratuluje Marysi pięknego sukcesu.