We wtorek i środę 28 i 29 marca w hali widowiskowo-sportowej KOSiR w Kępnie odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych, rozgrywanych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięło osiem  najlepszych reprezentacji szkół podstawowych naszego województwa:  SP nr 3 Konin, SP Buk, SP nr 13 Leszno, SP nr 46 Poznań, SP nr 2  Piła, SP nr 3 Kępno, SP nr 12 Gniezno oraz gospodarz zawodów SP nr 1 Kępno. W pierwszym dniu zawodów finalistów rozlosowano do 2 czterozespołowych grup. Z każdej z grup awans do strefy medalowej uzyskiwały po dwie drużyny. Gnieźnianki trafiły do grupy A z reprezentacjami szkół z Kępna, Konina i Leszna. W pierwszym swoim meczu pokonały rywalki z SP nr 1 Kępno 16:6, a w drugim spotkaniu pewnie wygrały z reprezentacją z Konina 17:4. W ostatnim meczu grupowym zmierzyły się z drużyna z Leszna wygrywając 16:3. Dzięki tym wygranym zajęły I miejsce w grupie i awansowały do półfinału. Mecze półfinałowe rozegrano na drugi dzień w środę. W pierwszym półfinale szczypiornistki z „Dwunastki” spotkały się z reprezentacją SP nr 3 z Kępna. Gnieźnianki po dobrym początku, gdzie wygrywały już 3:0 dały się dogonić rywalkom z Kępna i na przerwę schodziły z wynikiem 3:3. W drugiej połowie spotkania dziewczyny Gniezna znowu wyszły na trzybramkowe prowadzenie i nie oddały już prowadzenie do końca spotkania (9:6) i tym samym awansowały do ścisłego Finału. W drugim półfinale drużyna SP Buk wysoko pokonała zespół z Leszna. W wielkim finale gnieźnianki zmierzyły się z drużyną SP Buku, która również nie przegrała żadnego spotkania. Mecz od początku ułożył się po myśli gnieźnianek, które szybko objęły czterobramkowe prowadzenie. Dzięki bardzo dobrej grze w obronie i ataku dziewczyny z „Dwunastki” pokonały rywalki 13:8 i zdobyły Mistrzostwo Wielkopolski. Oprócz medali organizatorzy wręczyli jeszcze nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką została wybrana zawodniczka z Gniezna Malwina Staniszewska, Królem Strzelców została Marianna Janik z Buku, a najlepszą zawodniczką Alicja Kaleta z Kępna.

Serdecznie gratulujemy!

Reprezentacja SP nr 12 Gniezno:  Daria Wiesner i Malwina Staniszewska – bramkarki, Inga Gonera, Julia Hernacka, Klaudia Michalik, Anna Kaszyńska, Zuzanna Piotrowska, Michalina Raczak, Oliwia Rogalewska, Dominika Schulze, Alicja Zamiara, Maria Tanaś, Aleksandra Śmigowska, Weronika Wabińska – zawodniczki z pola. Opiekun reprezentacji – Martyna Bigoszewska-Jackowiak.