W poniedziałek 20 marca br. w auli naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III, zorganizowany przez panie: Jadwigę Marczuk,  Renatę Szczepańską i Marlenę Bucholc. Każdą klasę reprezentował jeden wykonawca. Celem konkursu było szerzenie kultury słowa poetyckiego, wspieranie uzdolnień, uwrażliwienie na piękno przyrody w utworach poetyckich oraz wyłonienie laureatów do konkursu międzyszkolnego. Komisja konkursowa, w skład której weszli organizatorzy konkursu, oceniała interpretację utworu, dykcję i pamięciowe opanowanie utworu.

Laureatami konkursu zostali:

- w kategorii klas pierwszych:

I miejsce –Agata Sadło klasa 1b

II miejsce – Adam Rybak klasa 1a

- w kategorii klas drugich:

I miejsce –Estera Tanaś klasa 2f

II miejsce – Jakub Kaniasty klasa 2d

III miejsce – Aleksandra Linetty klasa 2h

- w kategorii klas trzecich:

I miejsce – Jagoda Jędraszak klasa 3d

II miejsce – Natalia Murawska klasa 3e

III miejsce – Gabriela Gawrońska klasa 3f

Zdobywcy pierwszych miejsc będą brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 5 kwietnia br. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Gnieźnie. Uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!