W piątek 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Języka Angielskiego, w tym roku pod hasłem „Św. Patryk – Patron Irlandii”. Wszyscy włączyli się w świętowanie wkładając stroje w kolorze zielonym. Najmłodsze dzieci z klas pierwszych i drugi przygotowały najbardziej znany symbol Irlandii – piękne własnoręcznie wykonane koniczynki, które nosili w tym dniu na głowach w formie opasek. Uczniowie klas trzecich i czwartych wykazali się wiedzą i zdolnościami plastycznymi przygotowując flagi Republiki Irlandii i Irlandii Północnej. Natomiast uczniowie klas piątych przygotowywali projekty o temacie „Irlandia – zielona wyspa” przedstawiając Irlandię w różnych odsłonach i z różnych punktów widzenia niejednokrotnie zaskakując nauczycieli ciekawym ujęciem tematu. Wszystkie prace można podziwiać na korytarzach przy salach językowych, w miejscu oczekiwania na zajęcia lekcyjne oraz w auli szkolnej. Najstarsi uczniowie szkoły musieli wykazać się nie tylko talentami językowymi czy umiejętnością wyszukania informacji, ale także zdolnościami z zakresu informatyki oraz obsługi programu SWAY. Przygotowane przez szóstoklasistów prezentacje zaprezentowane zostały w auli szkolnej. Każda klasa miała przygotować jedną wspólną prezentację SWAY o Dniu Św. Patryka, która została oceniona przez zespół nauczycieli języka angielskiego. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pięcioma prezentacjami nastąpiło rozdanie dyplomów. Trzecie miejsce zdobyła prezentacja klasy 6C, drugie miejsce przypadło klasie 6D, jednogłośnie pierwsze miejsce zdobyła prezentacja klasy 6E. Uczniowie tej klasy nie tylko ciekawie zaprezentowali temat, ale przygotowali też pokaz tańca irlandzkiego w brawurowym wykonaniu uczennic tej klasy. Na wyróżnienie zasługuje również prezentacja klasy 6B, która nie tylko ciekawie przedstawiła temat, ale i zadbała o oprawę muzyczną swojej prezentacji.