Dnia 6 grudnia w ramach Mikołajek, klasa 3g wraz z wychowawcą udała się do Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Muzeum to jest wspólnym dziełem kilku osób przynależących do Stowarzyszenia ClassiC Gniezno. Klub Motocykli Zabytkowych ClassiC Gniezno powstał w 1992 roku. Spotkali się na gnieźnieńskim rynku i jak mówią, ruszyli w motocyklowy szlak. Wtedy też powstała decyzja o założeniu klubu i działania na rzecz ratowania motocykli zabytkowych. Ostatecznym efektem tych działań jest nowo otwarte muzeum, które swoją siedzibę ma przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie.

Dzieci były bardzo zainteresowane wystawionymi eksponatami. Pan przewodnik zaprezentował parzenie herbaty w samowarze. Oglądaliśmy stare węglowe żelazka oraz zabytkowe telefony i gramofony. Największą atrakcją była wystawa motocykli, na które dzieci wsiadały i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Wysłuchały również wielu ciekawych informacji na temat zgromadzonych eksponatów. Po zwiedzaniu klasa uczestniczyła w  zajęciach grupowych, wykonując latarki ( z baterii, żarówki i gumki recepturki) oraz dzwonki do motoru. Z okazji Mikołajek dzieci otrzymały pamiątkowe upominki i na zakończenie wycieczki zakupiły pamiątki w muzealnym sklepiku. Po wizycie w muzeum trochę zgłodnieliśmy więc swoją wyprawę przypieczętowaliśmy w pizzerii. Zadowoleni, pełni wrażeń i z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do szkoły.