W celu utrwalenia wiedzy zdobytej w szkole na temat roślin zbożowych, uczniowie klasy 3a wybrali się do zaprzyjaźnionego gospodarstwa. Na początku wysłuchali ciekawie opowiedzianej historii o pracy rolnika i narzędzi jakimi się posługiwał w dawnych czasach i dziś. Zaprezentowano nam sposób posługiwania się sierpem, kosą i cepem. Po części teoretycznej mogliśmy zabrać się do pracy. Najpierw mieliliśmy ziarna pszenicy na mąkę, a potem zgodnie z instrukcją gospodyni dodawaliśmy kolejne składniki na ciasto drożdżowe. Po dokładnym wyrobieniu ciasta, każdy z nas mógł samodzielnie zaprojektować swoją pizzę, którą po upieczeniu w specjalnym piecu mogliśmy zjeść! Ta lekcja oprócz wielu przyjemności  dostarczyła nam także refleksję na temat ciężkiej pracy rolnika.