Deszczowy czwartek 20 października uczniowie z klasy 3i spędzili w cieplutkiej i pachnącej ciastem piekarni Glanc. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Naszym przewodnikiem była pani Sylwia, która oprowadziła nas po zakładzie. Na początek pokazała nam magazyn. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są tam przechowywane. Pani pokazała uczniom różne ziarenka, które dodaje się do wypieku chleba, bułek i ciast. Następnie omówiła cały proces wypieku chleba, pokazując przy tym maszyny i narzędzia, z których korzystają piekarze. Dziewczynki i chłopcy z przygotowanego ciasta wyrabiali własnoręcznie bułeczki o fantazyjnych kształtach. Na koniec dzieci czekała niespodzianka- słodki poczęstunek. W doskonałych humorach ze smacznymi bułeczkami i dyplomami świetnego piekarza dzieci wróciły do szkoły. Nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.