12 października dwie uczennice  naszej szkoły wraz z dyrektorem  p. Zbigniewem Sypniewskim oraz opiekunkami – p. Renatą Przyborską i p. Lidią Dudą – Machinską  wzięły udział w gali obchodów XVI Dnia Papieskiego. Uroczystość miała miejsce w auli II Liceum Ogólnokształcącego. Po obejrzeniu spektaklu, który  tematycznie był związany  z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „Bądźmy świadkami miłosierdzia”, nastąpiło podsumowanie konkursów  i wręczenie nagród.Nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym na dwóch poziomach: klasy I-III i IV-VI. Na poziomie klas młodszych zadaniem uczniów było wykonanie projektu znaczka w formacie A 3, natomiast klasy starsze miały stworzyć medalion  w dwóch formatach do wyboru: owalu na planie prostokąta 50 – 70 cm  lub koła o średnicy 50cm. W gronie laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły: Marta Kopacz z klasy 2 h oraz Martyna Koralewska z klasy 6e. Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody z rąk dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 6 p. Elżbiety Zacholskiej(SP 6 była organizatorem konkursu) i wiceprezydenta Gniezna p. Michała Powałowskiego. Gratulujemy!