W poniedziałek 3 października 2016 roku klasy 3g i 3e wraz w wychowawcami udały się do Lasu Miejskiego Nadleśnictwa Gniezno na żywą lekcję przyrody. Pod wiatą edukacyjną „Gajówka” dzieci spotkały się z leśniczym, który opowiedział im o lesie, jego mieszkańcach i ich zwyczajach. Dowiedziały się również, na czym polega praca leśnika i w jaki sposób powstają lasy oraz jakie gatunki roślin w nich rosną. W ramach lekcji mogły odkrywać tajemnice życia pszczół i innych owadów zapylających. Obserwowały zasiedloną przez pszczoły samotnice konstrukcję z pierwszymi „sukcesami lęgowymi”. Mimo deszczowej pogody oczom uczniów ukazała się piękna wiewiórka, która czarowała ich swoim grubym, puszystym ogonem. Była bardzo zajęta zbieraniem zapasów na zimę. Trzecioklasiści wrócili bogatsi o nowe doświadczenia przyrodnicze i wiedzę, że przyrodę należy chronić, a lasy szanować.