Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych organizowanych przez inne szkoły, a także różne instytucje.

Wspominaliśmy już o sukcesie Julii Kamińskiej z klasy 6d w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 na portret Mieszka I. Julia zajęła w nim III  miejsce.

Młodzi artyści z Dwunastki wzięli udział w konkursach  zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 9: na pracę plastyczną na temat „Chrzest Polski w oczach dziecka” oraz fotograficznym „Polskie chrzcielnice naszych kościołów”. Miło nam zakomunikować, że w tym ostatnim uczeń klasy 4c Ryan Weinhold otrzymał pierwsze wyróżnienie.

W innym konkursie zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 wspólnie z Biblioteką Publiczną pod nazwą „Chrzest Polski 966r.” uczennica klasy 4a Maria Tanaś zajęła  I miejsce w Gnieźnie.

Marysia wykonała piękny obrazek na szkle.

Wszyscy uczniowie klas piątych wzięli udział w corocznym konkursie o tematyce antynikotynowej  zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu we współpracy z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty i Wielkopolskim Centrum Onkologii. W tym roku zadaniem XVI konkursu było wykonanie projektu graficznego (memu) pod hasłem „PALIĆ, NIE PALIĆ – OTO JEST PYTANIE ?”

Do konkursu powiatowego została wytypowana praca Julii Michalak z klasy 5e.  Nasza koleżanka zajęła w nim I miejsce i 30 maja wzięła udział w podsumowaniu wyników w MULTIKINIE w Poznaniu.

Wszyscy laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody.