Dnia 30 maja 2016 roku dzieci z klas 2g i 2e pod opieką p. Katarzyny Stachowiak i p. Elżbiety Misiewicz uczestniczyły w wycieczce do 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zadaniami, strukturą oraz sprzętem 33 BLT i Żandarmerii Wojskowej. Dzieciom została również przybliżona wiedza na temat zawodu żołnierza, pilota samolotów transportowych i śmigłowców. Uczniowie zwiedzili teren 33 BLT oraz Placówki Żandarmerii Wojskowej, Wojskowy Port Lotniczy, obiekty Wojskowej Straży Pożarnej, Placówkę Żandarmerii Wojskowej, hangary logistyczne służące do obsługi i załadunku samolotów. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia na pokład jednego z największych samolotów transportowych na świecie „Herkules” oraz śmigłowca Mi–17. Dzieci wróciły do domu pełne wrażeń i bogatsze w nową wiedzę. Organizatorem wycieczki był p. Krzysztof Basiński, któremu dzieci oraz opiekunowie serdecznie dziękują.