Grupa nauczycieli z naszej szkoły przystąpiła do projektu gnieźnieńskiego teatru pt. "Teatr i Szkoła", w ramach którego odbył się cykl warsztatów z panią Aleksandrą Antoniuk. Podczas spotkań nauczyciele poznawali nowe, ciekawe techniki sprzyjające aktywizacji dzieci i podejmowaniu z nimi partnerskiego dialogu. Pokłosiem tych spotkań było, zrealizowane 24 maja, działanie pod nazwą „Przerwa na teatr”. Nawiązując do 400 rocznicy śmierci Williama Szekspira, nauczyciele postanowili zaprosić uczniów na bal u królowej Elżbiety I z Tudorów. Uczestnicy balu, uczniowie klas IV, V i VI przygotowali dla siebie teatralne maski i wysłuchali wywiadu z Williamem Szekspirem, wyemitowanego przez szkolną rozgłośnię. Dowiedzieli się, czym jest dramat i dlaczego Szekspira okrzyknięto dramaturgiem wszechczasów. Potem, na czas dużej przerwy, szkolne boisko zamieniło się w salę balową, nauczyciele weszli w role Elżbiety I i Szekspira, a także bohaterów jego dramatów, a uczniowie zagrali dworzan. Przez 20 minut wszyscy tańczyli taniec dworski do muzyki Gavotte Michaela Praetoriusa. Zabawa w teatr, w tak lekkiej i swobodnej konwencji spodobała się zarówno uczniom i nauczycielom – integrowała, bawiła i uczyła. Nauczyciele zaangażowania w przygotowanie projektu to: Bartkowiak Anna, Beling Danuta, Drygała Andrzej, Frąckowiak Katarzyna, Kapsa Bartosz, Majewska Maja,  Malan Jolanta, Pakuła Martyna, Różewska Natalia, Wdzięczna Joanna.