W środę 18 maja 2016 r. na terenie Zespołu Pałacowego w Czerniejewie odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Gramatyczno-Ortograficzny im. ks. Onufrego Kopczyńskiego.Konkurs obejmował dwie części: pisemną i ustną. W części pisemnej uczniowie rozwiązywali test ortograficzny. Po ocenie prac komisja wyłoniła ośmiu najlepszych uczestników – finalistów. Drugi etap miał charakter quizu z zakresu gramatyki języka polskiego.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Julia Kamińska z klasy 6d (uczennica p. Ewy Kubiak) i Jakub Bilski z klasy 6b (uczeń p. Elżbiety Bartnickiej-Karasiewicz). Mamy przyjemność poinformować, że Jakub Bilski zakwalifikował się do drugiego etapu i znalazł się wśród ośmiorga finalistów. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!