W środowe popołudnie, 13 kwietnia, uczniowie klasy 2f udali się do zaprzyjaźnionej biblioteki na Osiedlu Jagiellońskim. Wzięli tam udział w zajęciach warsztatowych pt. „O Mieszku I, co Chrzest przyjął” przygotowanych z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Pani Ludomira Nawrocka przeczytała dzieciom wierszowaną opowieść Anny Świrszczyńskiej „Skarby księżniczki Dobrawy”. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądało życie w dawnej Polsce, jakie były nasze granice oraz poznały historię zaślubin Mieszka I z czeską księżniczką Dobrawą. Duże zdziwienie i rozbawienie wzbudziły w dzieciach dawne imiona np. Miłogost, Siemisław, Domosław, Częstobrona, Nieluba, Włościsława. Na zakończenie dzieci wykonały postacie Mieszka I i Dąbrówki. Do szkoły dzieci wróciły wzbogacone w historyczną wiedzę i w bardzo dobrych humorach.