W dniu 21 kwietnia 2016 r., w Szkole Podstawowej Nr 12 w Gnieźnie odbył się  Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego 'Primary School Tournament' pod patronatem wydawnictwa Macmillan Polska sp. z o.o. Pani wicedyrektor SP12 Tamara Fuszpaniak serdecznie powitała wszystkich przybyłych. Do konkursu przystąpiło 46 uczniów pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego z ośmiu gnieźnieńskich szkól podstawowych. Po zakończeniu testu, na który uczestnicy mieli 45 minut, organizatorki, panie Magdalena Gawrońska i Alicja Alwin-Guziałek, zaprosiły dzieci na słodki poczęstunek. W czasie, gdy komisja udała się na sprawdzanie prac, pani Renata Andrychowicz umilała uczniom oczekiwanie na wyniki przeprowadzając Spelling Bee Contest.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Pierwszy etap edukacyjny:
  I miejsce: Iga Mielcarek, SP8
  II miejsce: Małgorzata Trojanowska, SP12
  III miejsce: Kornelia Nowak, SP5
Drugi etap edukacyjny:
 I miejsce: Aleksander Eliks-Pietrzak,  SP9
 II miejsce: Tomasz Godek, SP 5
III miejsce: Paweł Słomiański, Ogólnokształcąca  Szkoła Muzyczna.

Pani Monika Szałkiewicz-Nowak, przedstawicielka wydawnictwa Macmillan wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody, a ich nauczycielom podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Wszyscy biorący udział w rywalizacji otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Pani Agnieszka Rączka, doradca metodyczny, pogratulowała dzieciom podjęcia wysiłku niełatwej rywalizacji. Organizatorki konkursu składają serdeczne podziękowania sponsorom: panu Szymonowi Fabisiakowi, prezesowi PSS Społem oraz pani Halinie Drelli za słodki poczęstunek oraz opiekunom i gościom za pomoc przy poprawianiu prac konkursowych.