W ten weekend tj. 22 – 24 kwietnia w naszym mieście odbywał się Półfinał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2003 i młodsze). Gospodarzem tych zawodów była gnieźnieńska drużyna UKS Tuzinek MOS. Oprócz niej w turnieju grały: MKS Kusy Szczecin, UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno i KU AZS Politechnika Koszalińska.

W piątek w pierwszym dniu zawodów MKS Kusy Szczecin po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu pokonał KU AZS Poltechnikę Koszalińską 18:16. W drugim pojedynku dnia stanęły naprzeciwko siebie gospodynie UKS Tuzinek Gniezno i mistrz województwa Kujawsko-Pomorskiego UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno. Całą pierwszą połowę trwała wyrównana walka. Do przerwy wynik był remisowy 12:12. Po przerwie młode gnieźnianki pomału krok po kroku zaczęły budować swoją przewagę Nd przeciwniczkami i ostatecznie wygrywają w stosunku 22:16.

W drugim dniu zmagań odbyły się dwa kolejne mecze. W pierwszym z nich zespół KU AZS Politechnika Koszalińska zmierzyła się z zespołem z Wąbrzeźna. Do 15 minuty spotkanie było bardzo wyrównane. Potem niestety zawodniczki Vambesi-Worwo opadły z sił i oddały pola koszaliniankom. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną Politechniki Koszalińskiej 25:18. W drugim pojedynku tego dnia spotkał się gospodarz turnieju UKS Tuzinek Gniezno z bardzo silnym zespołem MKS Kusy Szczecin. Licznie zebrana na trybunach publiczność po raz kolejny mogła zobaczyć bardzo emocjonujące spotkanie w wykonaniu młodych gnieźnianek. Do przerwy gnieźnianki prowadziły trzema bramkami 11:8. W drugiej przewaga dziewcząt z Tuzinka wzrosła momentami nawet do czterech trafień. W 30 minucie meczu prowadzące 15:12 młodym szczypiornistkom z Gniezna przytrafił się przestój. Skwapliwie wykorzystały to szczecinianki najpierw doprowadzając do remisu, by za chwilę wyjść na jednobramkowe prowadzenie 16:15. Ostatecznie po dramatycznej końcówce zwycięskie okazały się być gnieźnianki. Tuzinek pokonuje Kusego 18:17.

Niedziela była ostatnim dniem zawodów, który miał rozstrzygnąć o awansie do zawodów finałowych. Nadal w grze pozostawały trzy zespoły :ze Szczecina, Koszalina i Gniezna. W pierwszym pojedynku tego dnia MKS Kusy Szczecin zwyciężył  pojedynku z UKS Vambresi-Worwo Wąbrzeźno 25:18. W ostatnim spotkaniu tych zawodów zmierzyły się ze sobą drużyny UKS Tuzinek Gniezno i KU AZS Politechnika Koszalińska. Początek spotkania to niespodziewana dominacja dziewcząt z Koszalina. Po 2 minutach Politechnika prowadziła już 3:0. W 10 minucie meczu wynik był dalej niekorzystny dla gospodyń 6:2. Gnieźnianki grały statycznie i najgorsze, że pudłowały nawet w sytuacjach sam na sam z bramkarką przeciwniczek. Na szczęście kolejne minuty odmieniły sytuacje na parkiecie. Młode szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski zdecydowanie poprawiły grę w obronie i co ważniejsze zaczęły trafiać do bramki koszalinianek. W 15 minucie doprowadziły do remisu 6:6. Do końca tej części spotkania trwała zażarta walka o każdy metr boiska. Pierwsza połowa kończy się zasłużonym remisem 8:8. Po zmianie systemu gry w obronie (z „każdy swego” na „obronę strefowa”), gnieźnianki zdecydowanie panowały na parkiecie. Szybko odjechały swoim rywalkom na 5 bramek. W 34 minucie prowadziły 14:9. Widząc postawę gnieźnianek, można było być pewnym, że tego meczu już nie mogą przegrać. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka pokonują KU AZS Politechnikę Koszalińską 15:10.

Szczypiornistki z Gniezna wygrały wszystkie swoje spotkania. Tym samym zwyciężyły w całych zawodach,  uzyskując jednocześnie awans do Finału Mistrzostw Polski!!! Drugie miejsce przypadło drużynie MKS Kusy Szczecin (również awans do Finału), trzecie KU AZS Politechnika Koszalińska, a czwartą lokatę zajęła drużyna UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno. Finał Mistrzostw Polski odbędzie się za dwa tygodnie. Wystąpi w nim osiem najlepszych drużyn w kraju, a wśród nich zespół Tuzinka Gniezno.

Serdeczne gratulacje! Powodzenia w finałach!

UKS Tuzinek  Gniezno reprezentowały:  Daria Rożek i Zuzanna Kałasz– bramkarki, Natasza Jabłońska, Nadia Hyża, Agata Alwin, Anastazja Liebing, Martyna Kuszak, Julia Warsińska, Maja Brząkała, Nadia Zdunek, Wiktoria Stachowicz, Zuzanna Derwich, Paulina Kabacińska, Aleksandra Sypniewska, Klaudia Glinkowska, Vanessa Rożak – zawodniczki z pola. Trener – Robert Popek.