W piątek 15 kwietnia przybyli do klasy 2f ratownicy medyczni, panowie Maciej Dardzikowski i Wojciech Rossa. Zaprezentowali dzieciom podstawowe czynności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy z nich może pomóc osobie poszkodowanej, zanim przyjedzie karetka pogotowia. Pan Wojtek udzielił wskazówek, jak należy wzywać pogotowie. Następnie pokazał dzieciom, jak  sprawdzić, czy poszkodowany oddycha oraz co trzeba w takiej sytuacji zrobić. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, jak należy postępować w różnych niebezpiecznych sytuacjach: przy skaleczeniach, oparzeniach, złamaniach czy utracie przytomności. Uczyły się też podstaw resuscytacji na fantomie, opatrywania skaleczeń, oparzeń i złamań. Bardzo miła atmosfera sprzyjała nauce pierwszej pomocy. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych przez panów medyków czynnościach ratowniczych.