Piękny sukces odnieśli 19 kwietnia 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, wygrywając w XVI Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Złota stalówka”. Uczestników powitał pan Marian Pokładecki, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, Dyrekcja SP 2 i pomysłodawczyni imprezy- pani Anna Piotrowska.

Podczas ortograficznych potyczek dzieci pisały najpierw dyktando z trudnym materiałem leksykalnym, później rozwiązywały krzyżówki, wyszukiwały ukryte słówka, przysłowia oraz tworzyły poprawne teksty tematycznie związane z ideą uczczenia 1050. rocznicy chrztu Polski.

Miło nam zakomunikować, że w rywalizacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Fabian Białkowski z klasy IV f  - I miejsce w kategorii klas czwartych

Maria Dąbkowska z klasy V d - I miejsce w kategorii klas piątych

Zofia Chyła z klasy VI c - II miejsce w kategorii klas szóstych

Wymienieni laureaci na co dzień pracują pod opieką pani Ewy Kubiak - nauczycielki języka polskiego.

Komisja konkursowa przyznała ponadto symboliczną „Złotą stalówkę”  dla uczennicy, która wypadła najlepiej w rywalizacji na wszystkich poziomach. Piątoklasistka z Dwunastki- Maria Dąbkowska odebrała z rąk wiceprezydenta Gniezna- Michała Powałowskiego wieczne pióro znanej marki. Serdecznie gratulujemy całej reprezentacji naszej szkoły!