Pragniemy podzielić się informacjami z przebiegu konkursów przedmiotowych  organizowanych w roku szkolnym 2015/2016 przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tegorocznych, niełatwych zmaganiach uczestniczyło 42 195 uczniów z 944 szkół podstawowych Wielkopolski.

Do eliminacji w ramach Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego przystąpiło 9 821 dzieci. Uczennica klasy VI d, Magdalena Wachowska, została jedyną z powiatu gnieźnieńskiego laureatką. W dniu 30.03.2016 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odebrała z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Leszczyńskiej, stosowne zaświadczenie. Zaszczytu tego dostąpiło tylko 35 uzdolnionych polonistycznie uczniów szkół podstawowych.

Główna nagroda to zwolnienie z obowiązku przystąpienia do części pierwszej sprawdzianu, co jest równoznaczne z najwyższym wynikiem punktowym, przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranego publicznego gimnazjum i oczywiście celująca roczna ocena z języka polskiego, którą przygotowująca uczennicę do konkursu polonistka, pani Ewa Kubiak, postawi z wielką radością.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!