W ostatnich dniach czerwca błyskawiczna grupa teatralna „Bez przymusu” pod kierunkiem Anny Bartkowiak uprzyjemniła szkolnej społeczności czas oczekiwania na wakacje wystawiając spektakl „Malutka czarownica”. Przedstawienie zostało opracowane na podstawie powieści Otfrieda Preussler pod tym samym tytułem. Opowiadało o perypetiach młodej czarownicy, która postanowiła zostać dobrą wiedźmą. Jak się okazało pojęcie „dobro” w kręgu czarownic oznaczało odwrotność znaczenia tego słowa w świecie ludzkich wartości. W przedstawieniu zagrali uczniowie z klas: 6d, 6e, 6b, 5f, 3a i 1d (Julia Kubacka, Jakub Michalak, Bartosz Białecki, Paweł Kmiecikowski, Wojciech John, Angelika Bosacka, Daria Siuda, Nicola Dominiak, Aleksandra Klaś, Karolina Milaimi, Nadia Zielińska, Kacper Rulewicz, Szymon Wiśniewski, Krysia Włodarczyk, Kasia Włodarczyk, Marysia Dąbkowska, Bartosz Świstowski, Krystian Grzeszczak, Marcin Cylc, Ula Zielińska, Emilia Klaś, Lena Zakrzewska, Michalina Braciszewska, Joachim Tomczak, Kuba Nogalski, Michał, Oliwier Goździński. Scenariuszem, muzyką, scenografia i reżyserią zajęła się p. A. Bartkowiak. Spektakl został wystawiony dla wszystkich uczniów Dwunastki oraz dla czterech grup przedszkolnych w ramach promocji szkoły (w sumie 7 razy). Zebrał bardzo pozytywne recenzje od dzieci i nauczycieli.