Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 12 odbędzie się w dniu 1 września 2014 roku

  • Klasy I o godz. 8:00 w hali sportowej
  • Klasy: II, III, V i VI o godz. 9:00 (w salach lekcyjnych z wychowawcami) 
  • Klasy IV o godz. 9:05 w hali sportowej

Msza św. dla klas  II – VI, odbędzie się w Kościele Bł. Radzyma Gaudentego 1 września o godz. 10.00, a dla klas I – nabożeństwo z poświęceniem tornistrów 1 września o godz. 17.00.

Czerwiec to czas klasowych wycieczek. W podróż do malowniczego Torunia wybrały się klasy 3a i 3d. Program wycieczki był bardzo napięty, od Planetarium, przez Muzeum Legend Toruńskich, Muzeum Żywego Piernika do rejsu statkiem po Wiśle. Wędrówce ulicami Torunia towarzyszył dzieciom przewodnik. Na zakończenie wszyscy nabyli oryginalne pierniki oraz pamiątki dla bliskich.

W ostatnich dniach czerwca błyskawiczna grupa teatralna „Bez przymusu” pod kierunkiem Anny Bartkowiak uprzyjemniła szkolnej społeczności czas oczekiwania na wakacje wystawiając spektakl „Malutka czarownica”. Przedstawienie zostało opracowane na podstawie powieści Otfrieda Preussler pod tym samym tytułem. Opowiadało o perypetiach młodej czarownicy, która postanowiła zostać dobrą wiedźmą. Jak się okazało pojęcie „dobro” w kręgu czarownic oznaczało odwrotność znaczenia tego słowa w świecie ludzkich wartości. W przedstawieniu zagrali uczniowie z klas: 6d, 6e, 6b, 5f, 3a i 1d (Julia Kubacka, Jakub Michalak, Bartosz Białecki, Paweł Kmiecikowski, Wojciech John, Angelika Bosacka, Daria Siuda, Nicola Dominiak, Aleksandra Klaś, Karolina Milaimi, Nadia Zielińska, Kacper Rulewicz, Szymon Wiśniewski, Krysia Włodarczyk, Kasia Włodarczyk, Marysia Dąbkowska, Bartosz Świstowski, Krystian Grzeszczak, Marcin Cylc, Ula Zielińska, Emilia Klaś, Lena Zakrzewska, Michalina Braciszewska, Joachim Tomczak, Kuba Nogalski, Michał, Oliwier Goździński. Scenariuszem, muzyką, scenografia i reżyserią zajęła się p. A. Bartkowiak. Spektakl został wystawiony dla wszystkich uczniów Dwunastki oraz dla czterech grup przedszkolnych w ramach promocji szkoły (w sumie 7 razy). Zebrał bardzo pozytywne recenzje od dzieci i nauczycieli.

Szkolne Koło PCK dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za wrażliwość i wsparcie naszych akcji organizowanych na rzecz ludzi potrzebujących. Dziękujemy za każdy grosz przekazany w ramach inicjatywy wspomagającej rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka „Góra Grosza” oraz za zbiórkę aluminiowych puszek w kampanii „Puszka dla Maluszka”. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na pomoc najmłodszym Afrykańczykom. Dziękujemy również za ofiarowanie dzieciom z krajów misyjnych przyborów szkolnych oraz artykułów do wyposażenia apteczek, a dzieciom z Domu Dziecka pysznych słodyczy. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wyprawki szkolnej dla pierwszoklasistów oraz bożonarodzeniowych paczek dla uczniów Dwunastki.

Za każdy uśmiech, który pojawił się dzięki Wam na twarzy drugiego człowieka… dziękujemy.

Podkategorie