W dniach 11-13 kwietnia w Żaganiu odbył się turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach tych uczestniczyła gnieźnieńska drużyna UKS Tuzinek MOS. Oprócz niej w turnieju zagrały: gospodarz UKS Czarni Żagań, MKS Brodnica oraz KU AZS Politechnika Koszalińska.

Gnieźnianki rozpoczęły turniej pomyślnie. W  pierwszym meczu zmierzyły się z drużyną MKS Brodnica, od początku objęły minimalne prowadzenie i wygrały pierwszą część spotkania 10:9, w drugiej części przewaga zdecydowanie rosła, a mecz zakończył się wynikiem 21 : 11.

Drugiego dnia rozgrywek zawodniczki z Tuzinka zmierzyły się z ekipą z Koszalina, dziewczyny walczyły zaciekle i konsekwentnie powiększały przewagę nad rywalkami. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 11:2. W drugiej, trener Robert Popek, mógł desygnować do gry kolejne zawodniczki, co zaowocowało zwycięstwem 18:7.

Niedziela była ostatnim, rozstrzygającym  dniem zawodów. Piłkarki ręczne UKS Tuzinek MOS zmierzyły się z  kipą gospodarza imprezy UKS Czarni Żagań. Pierwsza połowa była wyrównana, choć na przerwę ekipa gospodyń z Żagania schodziła w lepszych humorach, prowadziła różnicą jednego trafienia 5:4. W drugiej połowie gnieźnianki już lepiej prezentowały się na parkiecie. Ostatecznie to one cieszyły się z wygranej 11 : 7. Zawodniczki z naszej szkoły zwyciężyły wszystkie swoje mecze i zakończyły te zawody na I miejscu. Podopieczne Roberta Popka awansowały do FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI, który będzie się w dniach 30.04–3.05 br. Awans uzyskały: Katarzyna Jasińska i Weronika Wilkosz – bramkarki; Wiktoria Woźniak, Paula Gola, Wiktoria Serbin, Roksana Paluch, Klaudia Balcerek, Maria Rybicka, Aleksandra Krause, Katarzyna Ochocka, Martyna Dolacińska, Klaudia Polańska, Oliwia Pudelewicz, Patrycja Kuszak.

 

Wyniki wszystkich meczów:

UKS Tuzinek MOS Gniezno – MKS Brodnica - 21 : 11

UKS Czarni Żagań – KU AZS Politechnika Koszalińska - 15 : 10

KU AZS Politechnika Koszalińska – UKS Tuzinek MOS Gniezno - 07 : 18

UKS Czarni Żagań – MKS Brodnica - 12 : 14

MKS Brodnica - KU AZS Politechnika Koszalińska - 13 : 11

UKS Czarni Żagań – UKS Tuzinek MOS Gniezno - 07 : 11