Tak jak w latach ubiegłych, uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie przystąpili do kolejnej, XXI Edycji Programu InstaLing dla Szkół.

W tym roku szkolnym do programu dołączyło ok. 344 uczniów! Przypomnijmy, iż korzystanie z darmowej platformy InstaLing (link do platformy: INSTALING) daje jego użytkownikom wiele korzyści, wspomagając systematyczną naukę słówek i zwrotów w języku obcym. Dzięki codziennej pracy na platformie mają oni szansę efektywnego powtarzania i utrwalania poznanego podczas lekcji słownictwa, w naszym przypadku podczas zajęć języka angielskiego. Do dyspozycji uczniów jest łatwa w obsłudze, darmowa aplikacja, dzięki której w każdej dogodnej chwili mogą oni wykonać sesję ze słownictwem wprowadzonym wcześniej przez nauczyciela. Instaling pozwala również nauczycielom i rodzicom monitorować pracę uczniów poprzez dostęp do szczegółowych statystyk, tym samym zwiększając kontrolę nad procesem dydaktycznym.

Jak pokazują wyniki uczniów z lat poprzednich, praca na platformie Instaling jest nie tylko niezwykle skuteczna, ale również doskonale wpisuje się w nieustannie zmieniająca się rzeczywistość nowych technologii, z których w naszej szkole korzystamy możliwie najczęściej.

W tym miejscu, warto nadmienić, iż w bieżącym roku szkolnym nauczyciele angliści realizują jeszcze jedną ciekawą innowację: ''The Word of the Day - czyli Słowo Dnia''.

Codziennie na tablicy stojącej przy wejściu na łącznik pojawia się nowe słowo/wyrażenie w języku angielskim, które w zależności od kontekstu pochodzić może z dowolnych działów tematycznych, np. pogoda, podróże, zdrowie, czas wolny. Wprowadzane zwroty nawiązywać mogą również do bieżących wydarzeń z życia szkoły, świąt czy innych znaczących okoliczności. Systematyczna ekspozycja na nowe słownictwo ma na celu zmotywowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy, poszukiwania różnorodnych sposobów i metod przyswajania słów w języku obcym bez dodatkowych narzędzi i przy minimum wysiłku.

Kochani uczniowie, do dzieła!

tekst: Lucyna Lutomska-Wiśniewska

XXI edycja programu Instaling