Podczas lekcji techniki w tym roku szkolnym korzystamy z wydrukowanych na drukarkach 3d krosnach tkackich. Nauka tkania niesie za sobą szereg ukrytych korzyści, oto niektóre z nich:

1. Tkanie wymaga skupienia i precyzji. Dzieci uczą się utrzymywania uwagi na zadaniu, co jest ważne w innych dziedzinach życia.

2. Przy tkaniu palce dziecka pracują, a to doskonałe ćwiczenie dla małych mięśni.

3. Tkanie pozwala dzieciom eksperymentować z kolorami, wzorami i materiałami. To świetny sposób na rozwijanie kreatywności.

4. Dzieci mogą zrozumieć, jak z pojedynczych nitek powstaje tkanina, dywan czy zasłona. To wiedza, która przydaje się w życiu codziennym.

5. Przy okazji tkania można porozmawiać z dzieckiem o różnych splotach, maszynach i automatyce. To ciekawy temat do eksploracji.

6.  Dziecko może stworzyć coś własnymi rękoma – od białej kartki do gotowego wyrobu. To buduje poczucie sprawczości.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci