Klasy integracyjne 5b, 6d oraz sportowa 5a wybrały się na wycieczkę do Kompleksu Agroturystycznego "Żurwiniec" koło Międzychodu. Pogoda okazała się dla nas łaskawa i pozwoliła zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje - strzelanie z łuku, wspinaczkę po ściance, wyścigi w "podwójnych" okularach, paintball, grę terenową z wykorzystaniem krótkofalówek. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece, a później zjedliśmy kiełbaski z ogniska. Następnego dnia spotkaliśmy się z przemiłym pasjonatą - przyrodnikiem, p. Witoldem, który żonglując porożami opowiadał nam o łosiach, jeleniach, sarnach i innych zwierzętach leśnych.
Pojechaliśmy również do Mniszek, byłego folwarku, a tam zobaczyliśmy ginące zawody - m.in. kowala, szewca, bartnika, bednarza. Oglądaliśmy dawne żelazka, pralki, piece, znaleźliśmy się w "składzie" oraz dawnej szkole. Wykonaliśmy także samodzielnie wiklinowe wozy.
To były dwa dni pełne wrażeń, radości oraz aktywności fizycznej, spędzone w otoczeniu wiosennych, kwitnących drzew i śpiewających ptaków.