W środę 22 maja przez ulice miasta przemaszerował barwny korowód postaci z wierszy Juliana Tuwima prowadzony przez konduktorkę ze znanej wszystkim Lokomotywy. To trzecioklasiści z gnieźnieńskich podstawówek uczestniczyli w drużynowej, interdyscyplinarnej grze miejskiej opracowanej przez panią Annę Bartkowiak, bibliotekarkę z naszej szkoły, p. Renatę Nawrocką z SP nr 5 i p. Katarzynę Wilczkowską z Biblioteki Pedagogicznej.
Gra pt. „TU W moIMieście” rozpoczęła się na stacji Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. W poczekalni dworcowej dzieci wzięły udział w zabawie integracyjnej, a następnie w wagonach pociągu rozwiązywały zadania związane z  wierszem Lokomotywa oraz kolejnictwem. Na drugim punkcie, inspirowanym utworem Okulary, musiały wykazać się spostrzegawczością, dobrą pamięcią i sprawnością językową.
Dalej trasa gry wiodła przez park nad jeziorem Jelonek. Na łonie natury uczniowie popisywali się znajomością gatunków ptaków z wiersza Ptasie radio oraz talentem plastycznym (kredą na asfalcie rysowali Słonia Trąbalskiego).
Następnie gracze skorzystali z gościnności Urzędu Pocztowego przy ul. Chrobrego.
W „sali listonoszy” napisali listy do Juliana Tuwima, a potem pani Bogumiła Szymanek pokazała dzieciom zakamarki poczty i ciekawie o niej opowiedziała.
Finał zabawy miał miejsce w auli Studium Medycznego przy ul. Mieszka I. Na kształt  ostatecznej klasyfikacji wpłynęła ocena występów artystycznych. Zespoły zaprezentowały przygotowane wcześniej w szkołach autorskie piosenki do tekstu „O panu Tralalińskim”.
Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12, pokonując zaledwie kilkoma punktami grupę ze Szkoły Podstawowej nr 5. Na trzecim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9 przed drużynami z SP nr 2 i SP nr 3.
Dla wszystkich drużyn gra była niesamowitą przygodą i miała dużą wartość poznawczą. Większość dzieci po raz pierwszy przebywała na terenie Gnieźnieńskiej Kolejki Wąskotorowej oraz na zapleczu poczty. Pierwszy raz także obiekty te zostały zaadaptowane na potrzeby rywalizacji międzyszkolnej.
Gra miejska „TU W moIm Mieście” jest częścią projektu edukacyjnego opracowanego przez biblioteki gnieźnieńskie (Bibliotekę Pedagogiczną, Bibliotekę GSW Milenium i biblioteki szkolne) w celu uczczenia twórczości Juliana Tuwima, wielkiego poety, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły, uczniom klasy 3 d - Karolinie Mierzejewskiej, Mikołajowi Koszeli, Wiktorowi Pakule oraz pani Ani Bartkowiak, za przygotowanie dzieci do gry.