12 września
II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – rocznik 2001
Eliminacje miejskie
I miejsce – zespół z kl. Va
III miejsce – zespół z kl. IVa/Va
V miejsce – zespół z kl. IVa
V miejsce – zespół z kl. IVa
13 września
III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – rocznik 1999/2000
Eliminacje miejskie
III miejsce – zespół z klasy VIa
15 września
Bieg Lechitów – Rynek
V miejsce w biegu sztafetowym szkół podstawowych 10x1200 m (5 dziewcząt i 5 chłopców)
14 – 16 września
Turniej piłki ręcznej – Gniezno CUP 2012
Rocznik 2000 (zespół z klasy VIa) – I miejsce
Rocznik 2001 (zespół z klasy Va) – II miejsce
20 września
Indywidualne biegi przełajowe – Stadnina
Awans do finału wojewódzkiego uzyskali:
II miejsce – Kamil Kasprzyk Va w kategorii chłopców 2001/02
II miejsce – Michał Zimmer VIa w kategorii chłopców 2000
III – miejsce - Noemi Gadzińska VIe w kategorii dziewcząt rocznik 2000
21 września
III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – rocznik 2001
Eliminacje powiatowe
I miejsce (klasa Va) – awans do finału rejonu
26 września
III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – rocznik 2001
Eliminacje rejonowe
I miejsce (klasa Va) – awans do finału wojewódzkiego
29 września
Jesienny Bieg Osiedla Winiary
I miejsce w punktacji zespołowej szkół podstawowych
Indywidualne sukcesy:
W kategorii klas I i II - dziewczęta – II miejsce Alicja Zamiara - IIe
W kategorii klas III i IV - chłopcy –
I miejsce Kamil Kasprzyk - Va
I miejsce Kamil Kasprzyk - Va
III miejsce Wiktor Herman - IIIc
W kategorii klas V i VI - chłopcy – I miejsce Kacper Janusz - VId
Wyniki III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, rocznik 2001 chłopcy
Eliminacje miejskie – I miejsce (12 września)
SP 12 Gniezno – SP 5 Gniezno 3 – 1
SP 12 Gniezno – SP 2 Gniezno 1 – 0
SP 12 Gniezno – SP 12 II Gniezno 2 – 0
SP 12 Gniezno – SP 5 Gniezno 2 – 1 (finał)
Eliminacje powiatowe – I miejsce (21 września)
SP 12 Gniezno –SP Kiszkowo 5 – 1
SP 12 Gniezno – SP Mieleszyn 3 – 0
SP 12 Gniezno – SP 8 Gniezno
Eliminacje rejonowe – I miejsce (26 września)
SP 12 Gniezno – SP Daszewice 3 – 0
SP 12 Gniezno – SP 1 Słupca 6 – 2
SP 12 Gniezno – SP 6 Poznań
SP 12 Gniezno – SP Daszewice 4 – 0 (finał)
Finał wojewódzki (Baranowo k. Poznania) – V miejsce (1 października)
SP 12 Gniezno – Akademia Orlika Turek 9 - 0
SP 12 Gniezno – SP Czempiń 0 - 0
SP 12 Gniezno – PS 1 Piła 1 – 2
Zespół z SP 12 występował w składzie:
Łukasz Bogajewski, Jakub Duras, Bartosz Goździński, Jakub Goździński, Dominik Grajek, Kamil Kmieć, Mateusz Krupa, Kamil Kasprzyk, Jakub Woźniak, Mateusz Woźniak oraz w eliminacjach: Krystian Brzóstowicz, Dawid Dzieńkowski i Krzysztof Staszewski.