Opiekunki:

• Magdalena Kapelińska
  • Agata Sternel
  • Joanna Wiśniewska

Jednym z czterech organów funkcjonujących w każdej szkole jest Samorząd Uczniowski, który tworzą wszyscy jej uczniowie. W demokratycznych wyborach wybierani są jego przedstawiciele, uzyskujący prawo do reprezentowania interesów społeczności szkolnej i podejmowania ważnych decyzji mających wpływ na miejsce ich nauki.

Ważną rolę w działalności Samorządu Szkolnego spełniają także jego opiekunki. Ich zadania koncentrują się wokół kilku kluczowych spraw: doradzanie uczniom i wspieranie ich w podejmowanych działaniach, których celem jest promowanie szkoły na zewnątrz, dbanie o jej dobre imię a także kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

Praca w Samorządzie Uczniowskim kształtuje w uczniach umiejętność samodzielnego rozwiązania problemów i odpowiedzialnego podejmowania trudu podjętych przez nich działań na rzecz społeczności szkolnej. Uczy funkcjonowania w zespole a także wzmacnia poczucie własnej wartości oraz przynależności do wspólnoty.

Czym żyjemy na co dzień?

aparat

glowaZ udziałem SU organizowane są konkursy z okazji Święta Edukacji Narodowej, Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

aparat

glowaZ racji tych wyjątkowych dni Samorząd Uczniowski SP12 przygotowuje dla pracowników szkoły drobne upominki lub słodkie pyszności. Mamy  także  zwyczaj, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy wszyscy uczniowie otrzymują czekoladowe cukierki, które wybrani przedstawiciele roznoszą w pięknie przyozdobionych koszykach.

aparat

glowaWielkim wydarzeniem dla wszystkich uczniów i nauczycieli jest konkurs „Mam Talent” („Dwunastka Kuźnią Talentów”), w którym uczniowie mogą zaprezentować swoje mocne strony. Przygotowania do występów trwają często wiele tygodni i towarzyszą im ogromne emocje. Zwycięzcy „Mam Talent” otrzymują nagrody na szkolnej „Majówce”, podczas której mają szansę popisać się swoimi umiejętnościami.

aparat

glowaW naszej szkole odbywa się również szereg działań związanych z obchodami andrzejek, mikołajek, walentynek oraz Dnia Wiosny. Organizujemy całoroczne konkursy przewidziane dla wszystkich klas w szkole, np. „Superklasa” mający na celu zdobycie jak najwięcej punktów za odpowiednie przebrania w wybrane dni roku szkolnego.

aparat

glowaDbamy o urozmaicenie życia szkolnego, organizując dyskoteki w klubie „Vehikuł Czasu”, czy też „Noce Andrzejkowe”, podczas których organizowanych jest wiele sympatycznych zabaw.

aparat

glowaDla wszystkich miłośników gier planszowych raz w roku przygotowujemy tzw. Dzień Gier Planszowych. Rozwijajmy również nasze talenty artystyczne, przygotowując gazetkę Samorządu Uczniowskiego i plakaty na różne okazje.

aparat

glowaJako Samorząd Uczniowski nie zapominamy także o działalności charytatywnej. Angażujemy się między innymi w zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz w akcję „Szlachetna Paczka”.

aparat

glowaCo roku mamy także swój własny udział w przygotowaniu szkolnego festynu, organizując samorządową loterię fantową oraz salonik piękności. Bierzemy udział w miejskich obchodach świąt państwowych, a z okazji Święta Niepodległości przeprowadzamy akcje promujące odświętny strój.