DROGI UCZNIU!dobro zlo

POWINIENEŚ WIEDZIEĆ, ŻE W SZKOLE PRACUJE PEDAGOG Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM,

KTÓRY MOŻE CI POMÓC W UŚWIADOMIENIU SOBIE, CO W ŻYCIU JEST DOBRE, A CO ZŁE.

Główne zadania pedagoga to:

nauka przytlacza- rozwijanie w każdym uczniu jego mocnych stron, przy jednoczesnym kompensowaniu tego,
 z czym radzi on sobie zdecydowanie gorzej i co go przytłacza,diagnoza przyczyna

- diagnozowanie i określanie przyczyn niepowodzeń szkolnych,

kolo ratunkowe

- prowadzenie profilaktyki uzależnień,

- inicjowanie różnych form pomocy pedagogicznej w szkole i poza nią.

Ponadto PEDAGOG:

wspolpraca pedagogaZachęca do współpracy wszystkich (uczniów, rodziców, przedstawicieli różnych instytucji), gdyż uważa, że każdego dnia w drugim człowieku można odkryć nowe horyzonty. Dotyczy to zarówno ucznia wybitnie zdolnego, jak i ucznia, któremu szkoła wydaje się czymś odległym, a zajęcia kojarzą się z labiryntem nie do pokonania. Swoich podopiecznych zapewnia, iż razem znajdą rozwiązania, aby to zmienić.

W kontaktach międzyludzkich najbardziej ceni szczerość i kreatywność. Każdego traktuje w sposób indywidualny, co pozwala jak najlepiejdewiza pedagoga dobrać odpowiednie metody pracy.

ZAPAMIĘTAJ! Dewizą pedagoga są słowa:

„Chodzi o to, by … mieć odwagę wyruszyć w tak trudną podróż, jaką jest poznawanie ludzkiej natury”.

Tekst: Martyna Pakuła

Kompozycja graficzna strony: Ewa Kubiak