W niedzielę 18 września odbył się w Gnieźnie jubileuszowy -  45 Bieg Lechitów. Najstarszy półmaraton w Polsce symbolicznie upamiętnia trasę, jaką w roku 1000 pokonał Otton III z piastowskiego grodu na Ostrowie Lednickim do grobu Świętego Wojciecha na Katedralnym Wzgórzu. Półmaratonowi towarzyszą biegi młodzieżowe, na starcie których nie mogło nas zabraknąć. Nasi juniorzy  rywalizowali na dystansach 600, 800 i 1000m.

 

Największy sukces odnieśli bracia Gawałkiewicz, którzy zdobyli dwa złote medale – Bruno w kategorii wiekowej 2014, a Adam K2012. Świetnie zaprezentowała się najmłodsza przedstawicielka naszej szkolnej społeczności - Wiktoria Lenc uplasowała się na 3 miejscu w K2015. Ucieszyły nas również sukcesy uczennic, które startowały w barwach LKS Atleta Gniezno: Pola Poltaszewska wywalczyła drugie (K2012), a Alicja Urban trzecie miejsce (K2013). Pozostali zawodnicy również mogą być z siebie dumni - wykręcili swoje najlepsze czasy i na sportowo spędzili niedzielę.

 

Wszystkim dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.