W piątek 18 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Głównym celem wydarzenia było promowanie zachowań prozdrowotnych, aktywności sportowej, integracja zespołów klasowych oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości. Uczniom zostały zaproponowane stacje zadaniowe, przy których mogli się wykazać swoimi umiejętnościami sportowymi i wykonać różne zadania na miarę swoich możliwości. Najmłodszym uczniom Dwunastki zaproponowane zostały: przeskoki przez hula hop i przez skakankę, skoki na drabince koordynacyjnej, rzuty piłką do celu, prowadzenie piłki kijem do unihokeja, strzały do bramki, skok w dal, „bieg kelnera”, zabawy przy chuście animacyjnej. Starsi uczniowie wzięli udział w: Badmintonie, przeciąganiu liny, zabawie „pajęcza sieć” i „łapki koordynacyjne”, chodzeniu po taśmie równoważnej oraz „rzucance”. Sporą atrakcją były zabawy na zamkach dmuchanych. Pomimo upalnej pogody, uczniowie Dwunastki dali radę! Wiedzą doskonale, że sport to zdrowie. Podczas aktywności fizycznej nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormon szczęścia, co widać było po uśmiechniętych buziach dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej!

Tekst- Paulina Furmaniak

Fotorelacja- nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania-fizycznego